Ing. EVA BUREŠOVÁ

kandidátka na starostku

Starostka od roku 2010, ředitelka OPS Máchovo jezero 2008 - 2010
projektová manažerka města Doksy 2004 - 2010
studovala na Fakultě výrobních technologií na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
2 děti + 3 děti


Malá, ale šikovná a energií sršící. Cílevědomá, nesmlouvavá, tvrdá, když jde za svou vizí. A že jich má opravdu hodně. Není však snílek, který o svých snech pouze básní, naopak, dokáže se obklopit schopnými lidmi, přesvědčit je o své vizi a nakonec ji, byť se někdy zdá, že je to neuskutečnitelné, zrealizuje. A co je neuvěřitelné, dokončí jednu věc a už se vrhá na další, nikdy nesedí s rukama v klíně, stále něco nebo někoho organizuje, řídí a vytváří. Taková je i v soukromí, ráda buduje a nebojí se velkých projektů. Velkou oporou v její náročné práci jí je manžel Tomáš Bosambo Dostál, významný sochař. Hodně energie a radosti jí pak dodává malý synek Oliver a další 4 děti. Poslední roky jí nepřinesly jenom hodně zrealizovaných projektů, ale také velkou rodinu.

Eva se narodila v Horní Polici a od osmi let žila v malinké vesničce Sezímky nedaleko Kravař. Jako jediné děvče mezi čtyřmi bratry si musela umět tvrdě vybojovat své místo na slunci. A jako vesnické dítko musela pomáhat rodičům a prarodičům okolo hospodářství. Aby si vydělala peníze na své malé sny, jezdila už od patnácti let každé léto na brigády do rekreačního zařízení k Myslivně mýt nádobí a pomáhat v kuchyni. Krajinu Máchova jezera si natolik zamilovala, že ihned po maturitě se k Mácháči přistěhovala.

Brigády uklízeček, recepčních apod. vystřídalo první opravdové zaměstnání, kdy do firmy Rekufol (nyní Folobal) nastoupila ke stroji na výrobu pytlů. Svou houževnatostí a pílí se přes další oddělení dostala až obchodu. V roce 2004 vytvořili na městském úřadu úplně novou pozici na přípravu projektů a získávání peněz z EU. Vyhrála výběrové řízení, a přestože dotace z EU byly v plenkách, tak do 5 měsíců od nástupu získala pro Doksy první asi 10 milionovou dotaci na opravu lávky přes Máchovo jezero a příjezdové cesty k jezeru. Pozice projektové manažerky jí velmi bavila, a tak se neohlížela na čas, který práci věnuje a pro město získala mnoho dotací na různé projekty. Dobrovolně pak pomáhala i s agendou okolo nově vznikající Obecně prospěšné společnosti Máchovo jezero, pro kterou získala několikamilionovou dotaci na tři roky provozu. Tehdejším předsedou společnosti byla požádána, aby následně vykonávala post ředitelky OPS MJ. I přes to velmi úspěšně pokračovala v přípravě projektů a hledání dotací, především z fondů EU. Ať již pro Doksy, jiné obce, organizace či soukromníky. Eva je ukázkou toho, že čím víc toho děláte, tím víc toho zvládnete. Neboť při tom všem dostudovala Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, rok studovala kurz "Projektový manažer", který zakončila stáží v Londýně, obhajobou závěrečné práce a zkouškou. Protože ji vždy bavila práce s dětmi, udělala si jen tak mimochodem pedagogické minimum na výuku technických oborů Středních škol a II. stupně ZŠ, kdyby náhodou už měla dost byrokracie od poskytovatelů dotace.

Vždycky měla velké vize, jak udělat město krásnější a přívětivější pro život, a věděla o mnoha možnostech, jak vize realizovat a z čeho je platit. Často se ale ve vedení města setkala s nezájmem pouštět se do více věcí či náročnějších projektů. Toho si všimli i její přátelé a kolegové, a tak jí přemluvili, aby postavila vlastní kandidátní listinu do komunálních voleb 2010-2014. Založila s nimi sdružení Doksy náš domov a ze svých vizí sestavila první volební program, díky němuž se stala starostkou města, druhou ženou v historii města v této funkci a první nejmladší. Bylo jí teprve 32 let. Eva za 4 roky fungování lidem ukázala, že co slíbí, umí splnit a že se nebojí ani nepopulárních rozhodnutích a střetů. A tak sdružení Doksy náš domov získalo v druhých komunálních volbách více podpory.

Byť zavalená prací, přesto stále srší energií a dokáže si najít čas na své přátele a blízké, a je-li potřeba, nezištně jim pomoci. Váží si každého, kdo něco umí, ať je to hlava studovaná, nebo zručný řemeslník. Je to žena s velkým srdcem a nesmírně statečná, neboť její rodinou jsou celé Doksy.