Ing. EVA BUREŠOVÁStarostkou města Doksy od roku 2010, zastupitelkou Libereckého kraje 2012-2018

Eva pochází z Horní Police, ale od osmi let žila v malé obci Sezímky u Kravař. Kouzlo Máchova jezera poznala v 15 letech, kdy zde strávila své první léto mytím nádobí v areálu U Myslivny. Staré Splavy a Máchovo jezero si zamilovala, a tak na brigády začala jezdit, jak to jen šlo. Zde se také seznámila se svým prvním manželem, v Doksech založili rodinu a narodila se jim dcera Kristýnka. Eva o sobě hrdě hlásí, že je sice tzv. naplaveninou, ale Doksy se pro ni staly domovem a neumí si už představit, že by žila jinde. Její současný manžel, známý sochař Bosambo, ji tak dlouho přemlouval, aby za ním přišla do Prahy, až nakonec z Prahy přišel on za ní, a také on si Doksy a okolí zamiloval. Ke čtyřem dospělým dětem, třem dcerám a jednomu synovi, si pořídili ještě společného syna Olivera.

Od roku 2004 pracovala jako projektová manažerka nejdříve na městském úřadě, pak v pozici ředitelky Obecně prospěšné společnosti Máchovo jezero. Vždycky měla velké vize, jak udělat město krásnější a přívětivější pro život. Věděla o mnoha možnostech, jak vize realizovat a z čeho je platit. Často se ale setkala s nezájmem i obavami pouštět se do vícera věcí najednou či do náročnějších projektů. Toho si všimli i její přátelé a kolegové, a tak společně v roce 2010 založili sdružení Doksy náš domov a své vize dali do programu volebního období 2010-2014. Volby vyhráli a Eva se ve svých teprve 32 letech stala starostkou města. S téměř stálým týmem Doksy náš domov vyhráli 3x po sobě komunální volby a Eva je tak v pozici starostky již 12 let.

Eva má čtyři bratry, a tak není divu, že vystudovat inženýra v oboru strojírenské technologie pro ni nebyl problém. Obklopená muži nemohla být křehkou dívkou, naopak, musela si tvrdě vybojovávat své místo na slunci. A toto věčné chlapské soutěžení, pošťuchování a poměřování ji formovalo v člověka, který se tak snadno nevzdává a nehroutí. Její technické myšlení, rozhodnost, houževnatost a vizionářství jsou základem toho, co Eva ve městě dokázala prosadit a zrealizovat. Tvořit a budovat je jejím koníčkem, což je vidět nejenom v práci, ale i v soukromí. Její velkou výhodou je duševní stabilita a odolnost, díky kterým se nehroutí z každé překážky, nezdaru či pomluvy. To, co jiní vnímají jako problém, to Eva považuje za výzvu. Její kolegové s oblibou říkají: "Když to nezařídí Eva, tak nikdo."

Největší oporou v její nelehké práci je jí rodina, především pak její manžel Tomáš Dostál, který její divokost a pragmatismus vyvažuje svou klidnou uměleckou duší. Jak s oblibou říká: "Myslel jsem si, že když začnu s Evou žít, že ji trochu zpomalím. A s hrůzou jsem zjistil, že já jsem zrychlil."

DND | Doksy náš domov since 2010
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!