JIŘÍ HOLUB


Má vystudovanou Střední rybářskou technickou školu ve Vodňanech. Se svou družkou Lenkou a jejich dcerou Terezkou bydlí v Doksech. V současné době vykonává funkci místostarosty a ředitele OPS Máchovo jezero. Právě pozice ředitele obecně prospěšné společnosti Máchovo jezero jej posunula na pozici místostarosty. Protože právě správa jezera je velmi úzce spojená s městem, jeho problémy a jejich společným řešením. V letech 1999-2010 žil a pracoval v USA ve stavebnictví, kde mu tato několikaletá zkušenost dala velký nadhled, protože v kontextu velkých měst a zahraničí, jsou některé naše problémy opravdu nicotné a některé sváry spíše žabomyšími válkami. V Doksech však není žádným nováčkem. Po střední škole nastoupil a pracoval pro Rybářství Doksy, díky čemuž zná Máchovo jezero od 80. let opravdu dobře.

Nebude překvapením, že jeho největší zálibou, vášní a aktivitou je právě rybaření a přírody. Bere to spíše jako životní poslání. Jirka by dále nemohl být bez sportu. Je aktivním hokejistou, jezdí na kole a velmi rád se rekreačně věnuje jakémukoliv kolektivnímu sportu jako badmintonu, nohejbalu, volejbalu... Proto také velmi rád podporuje veškeré sportovní aktivity a projekty ve městě.

Nejbližší jsou mu samozřejmě projekty, které mají nějakou souvislost s jezerem, jako je velký projekt revitalizace a provoz pláží. Také projekty, které následně slouží našim dětem, jako například rekonstrukce školy, družiny či komunitního centra, protože rozzářené oči děti jsou největší odměnou. Do dalšího období kandiduje, protože by rád byl u dokončení a realizace projektů, u kterých byl od samého začátku. Každý, kdo se do této práce pustí, zjistí, že 4 roky jsou velmi krátká doba a některé větší realizace musí mít přesah do dalších let. Možná nebyl vidět "v čele" některých větších projektů a věcí, ale to proto, že jeho přesvědčením je, že právě tisíce drobností, které člověk udělá, umožní vzniknout velkým věcem.

DND | Doksy náš domov since 2010
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!