MILAN MOUDRÝ

Předseda sportovního klubu SK3D, zastupitel města 2018-2022

Když se řekne Milan Moudrý, všichni si vybaví buď šikovného truhláře v montérkách s bílou dodávkou nově vyrobeného nábytku, nebo usměvavého organizátora sportovních aktivit obklopeného dětmi s bílou dodávkou plnou paddleboardů, pádel, luků, míčů...

Míla posledních 20 let zasvětil práci s dětmi, a to především v oblasti sportu. Nejprve působil v TJ Doksy a později byl spoluzakladatelem oddílu SK3D, jemuž je asi 12 let předsedou.

Míla si ale nevzal za své vychovávat olympioniky v jedné disciplíně. Naopak. Míla svým přístupem umožnil sportovat či hýbat se i dětem, které nemají "na první dobrou" předpoklady, nebo nechtějí být sportovními hvězdami. A přesto hodně dětí, které u Míli takto začínaly, si sport natolik oblíbily, že přešly do jednotlivých sportovních klubů v našem městě. Míla poskytuje dětem sportovní všestrannost - jezdí s nimi na lyže, běžky, ale vezme je i na loď či paddleboard, nebo jen tak si zaběhat a přespat v lese. Pro děti, ale i jejich rodiče, organizuje několikrát do roka různé soutěže. Nejznámější jsou závody v Masarykových sadech. Současně pomáhá organizovat Olympijské hry pro zdravotně postižené, závody Zbynský krpál a další. Míla neprojde městem, aby za nim neběželo nějaké dítko s pokřikem "Mííííílaaaa".

Pro některé bylo překvapením, že se pustil do komunální politiky, a právě naše sdružení Doksy náš domov mělo tu čest mít Mílu na kandidátní listině ve volbách v roce 2018, kdy byl naším aktivním členem zastupitelstva v letech 2018-2022.

Milan také byl a stále je velkou oporou své manželce Ivaně. V době, kdy byla ředitelkou Mateřské školky Pražská, společně organizovali různé hry, soutěže, ale také vymysleli a organizovali školku u moře. Kdy místo rodinné dovolené vypravili autobus dětí a rodičů a celý týden dali možnost rodičům odložit své děti do školky u moře.

Ivana a Milan Moudrý mají dvě dospělé děti a svůj volný čas stále věnují dokským dětem. Pokud ale vyrazí na dovolenou společně bývají jejich cílem rozhledny.DND | Doksy náš domov since 2010
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!