PETR TRMAL

kandidát číslo 4

Starosta Sboru dobrovolných hasičů Doksy
člen družstva výjezdové jednotky Dobrovolných hasičů Doksy
studoval Střední odborná školu - Mechanik pro stroje a zařízení 
44 let, 1 dítě

Petr se 28 let věnuje hasičům. Začínal ve Starých Splavech jako hasič, postupně se stal preventistou obce, strojníkem, velitelem jednotky, byl členem Odborné rady velitelů okresu Česká Lípa. Po sloučení jednotek Doksy a Staré Splavy se stal zástupcem velitele jednotky. Během působení u hasičů rozšířil své odbornosti a dovednosti jako řidič -strojník, velitel, obsluha motorových pil, vyprošťování z vozidel, zdravotník, práce na vodě, nositel dýchací techniky apod.

Od r. 2009 působí u hasičů v Doksech, kde je již třetím rokem i starostou Sboru dobrovolných hasičů Doksy. Nejvýznamnější akcí, která spadá do jeho aktivit, je pořádání Pálení čarodějnic na zámku. Společně s týmem hasičů zajišťuje i Hasičský bál a s Kulturou Doksy Dětský den na zámku. Hodně času věnuje také požárnímu dozoru, ukázkám a besedám pro širokou veřejnost.

Není tedy pochyb, že Petr hasiččinou žije, což vypovídá i o jeho dobrosrdečné, klidné a rozumné povaze. Uvědomuje si, jak důležitá je činnost hasičů v Doksech i ve Starých Splavech, a proto by se rád zaměřil na zachování a posílení hasičského sboru v Doksech a na spolupráci se Starými Splavy ať již při výjezdech, při akcích, nebo i při těch neformálních, přátelských. Nadále by se chtěl věnovat zvyšování prestiže hasičů, získání nových malých i mladých hasičů. Chce se věnovat i pořádání akcí, ať už těch hasičských, nebo spolupracovat a pomáhat na akcích pořádaných městem nebo KulturouDoksy.cz. Největší výzvou pro příští rok bude oslava 150 let od založení Sboru dobrovolných hasičů v Doksech.