SIMONA BAŇKOWSKÁ

kandidátka číslo 15

od roku 2003 hospodářka mateřské školy Pražská v Doksech
vystudovala Střední a průmyslovou školu stavební v Liberci
po studiích pracovala jako asistentka vedoucího střediska tehdejší stavební společnosti Ralsko s.r.o.

Simče vstoupil do života v roce 1994 její manžel David, s kterým má dvě skvělé děti. V roce 1995 se stala právoplatným občanem Doks. Téměř okamžitě se zapojila do dění ve městě. Stala se členkou tehdy ještě bytové komise a spolu s ostatními kolegy připravovala materiály a podklady pro přidělování městských bytů. Mnoho zkušeností pro práci spojenou se stavařinou získala od svých rodičů. Narodila se totiž do zednické rodiny, kde písek a cement bylo běžné slovo jako v jiných rodinách maso a knedlíky. Další školu života dostala ve stavební firmě, kde měla okolo sebe spoustu skvělých kolegů, kteří byli machry ve svém oboru. V současné době Simča pracuje ve Výboru pro rozvoj města. Přes dvacet let je aktivním občanem, kterému není lhostejný vzhled města.

Simča se nebála jít se svým manželem ani do stavby rodinného domku. I když to bylo mnohokrát velmi vyčerpávající, dosáhli nakonec vytouženého bydlení ve "svém". Společně tráví téměř veškerý volný čas. Oba milují vůni benzínu, a proto, kde se co šustne, co se aut týče, můžete si být jisti, že oni tam budou. Simča miluje pohyb jako takový. Ne nijak přehnaně. Od každého trochu. Trochu tance, trochu cvičení. V posledních letech si velmi oblíbila nordig walking (chůze s holemi).

David je jí velkou oporou při připravování akcí, které mají již dlouhou tradici. Stála u zrodu akcí jako je Masopust a Drakiáda. Jsou to akce, které by sám jeden člověk prostě nedal. A proto je skvělé, že má Simča okolo sebe tým lidí, kteří společně akce dávají dohromady. Aktivně pomáhá při akcích ostatních organizacích ve městě.